رژیم کتوژنیک

اکتبر 18th, 2020

  رژیم کتوژنیک

چربی بخورید و چربی بسوزانید

اگر شما هم جز آندسته از افراد هستید که رژیم های مختلف را امتحان کرده اید و نتیجه ای را که می خواستید بدست نیاورده اید و از گرفتن رژیم های متعدد خسته شده اید حتما مطلب زیر را در مورد رژیم چربی سوزی کتوژنیک مطالعه کنید.
رژیم کتوژنیک که خیلی ها آن را با نام رژیم کیتو یا کتون زا می شناسند امروزه مورد استقبال و توجه خیلی از افراد درسرتاسرجهان برای کاهش وزن و یا حتی بهبود برخی بیماری ها قرار گرفته است. رژیم کیتو یک نمونه رژیم غذایی با چربی بالا و کربوهیدرات کم و پروتین متوسط است، این رژیم بدن را وادار می کند که از چربی ها به جای قند جهت تامین انرژی استفاده کند.
در حالت عادی زمانی که غذا می خورید در بدن شما قند موجود در غذا به گلوکز تبدیل شده و در سرتاسر بدن به جز مغز پخش میشوند و به عنوان منبع انرژی در بدن سوزانده می شود. اما زمانی که شما رژیم کتو را میگیرید چه اتفاقی می افتد؟
زمانی که شما رژیم کتوژنیک را می گیرد به دلیل کاهش مصرف قند، مولکولی به نام کتون در کبد شما و در اثر مصرف چربی تولید می شود و بدن از این مولکول به عنوان منبع سوخت و تامین انرژی به جای سوزاندن گلوکز استفاده می کند.
در رژیم کتوژِنیک بدن برای تامین انرژی از چربی ها به جای گلوکز برای تامین انرژی استفاده میکند که به این فرایند کتوزیس می گویند.

انواع رژیم کتوژنیک:

در رژیم کتوژنیک مصرف کدام غذاها باید محدود شوند:

در رژیم غذایی کتوژنیک مصرف مواد غذایی که دارای کربوهیدرات هستند باید محدود یا کلا حذف شوند
ما در این بخش لیستی از این مواد غذای را به شما معرفی خواهیم کرد:

در رژیم کتوژنیک چه بخوریم:

نوشیدنی های مجاز و مناسب در دوران رژیم:

میان وعده های مجاز و سالم:
رژیم کتوژنیک یک رژیم سیر کننده است و به همین دلیل شما یک یا دو وعده غذا در طول روز خواهید داشت که این تعداد وعده به مقدار فعالیت شما بستگی دارد. اما ازآنجایی که ممکن است مابین وعده ها گرسنه شوید بهتر است یکسری میان وعده سالم در طول روز میل کنید تا گرسنگی شما را کمتر کرده و به رژیمتان پایبند تر باشید.
برخی از میان وعده های سالم در رژیم کتوژنیک:

البته قابل ذکر است که در خوردن میان وعده زیاده روی نکنید و تعداد میان وعده ها زیاد نباشد و لازم است کالری دریافتی شما متناسب با فعالیتتان باشد .

غذاهای مجاز در رژیم کتوژنیک:

عوارض جانبی و خطرات احتمالی در رژیم کتوژنیک:

خبرنامه

اطلاعات ما

درباره ی ما
روابط سرمایه گذار
فروشندگان
تماس با ما
همکاران فروش
کارت هدیه
فرصت های شغلی
باز کردن یک حق رای دادن GNC
اطلاعات فراخوان

تماس با ما
درباره ما

نقشه سایت
میز کمک
تهران

اصفهان

شیراز

مشهد

 

کپی رایت 2024 جی ان سی ایران